Anasayfa > Mail Server > Zimbra Mail

Zimbra Mail

Zimbra Mail Server Distribution Mail Grup işlemleri

Zimbra Mail Server Distribution Mail Grup işlemleri 1

Merhaba Arkadaşlar Bu konumuzda; Zimbra Mail Serverımızda Mail Gruplarının nasıl oluşturulduğunu inceliyor olacağız. Mail Grubu oluşturmak için ;

Yazinin Tamami »

Zimbra Mail Server Active Director Authentication

Zimbra Mail Server Active Director Authentication 2

Merhaba Arkadaşlar Bu konumuzda; Zimbra Mail Serverımızı Yapımızda Bulunan Active Directory ile haberleştirerek active Directory de hesabı bulunan Kullanıcılara Zimbra Server üzerinde Mail hesaplarını oluşturuyor olacağız. İlk olarak Bir önceki makalede yaptığımız gibi bir domain hesabı ekleyeceğiz

Yazinin Tamami »

Zimbra Mail Server Domain Adı Ekleme

Zimbra Mail Server Domain Adı Ekleme 3

Merhaba Arkadaşlar Bu konumuzda; Zimbra Mail Serverımıza şirketimizin ya da mail hesabını yönetmek istediğimiz bir domain hesabının nasıl tanımlanacağını Domain hesabı için kullanıcı hesaplarının nasıl oluşturulacağını İnceliyor olacağız.

Yazinin Tamami »

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 3

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 3 4

Zimbra server için Bütün ön hazırlıkları 1. ve 2 Makalede tamamladık artık Zimbra Serverımızı kurabiliriz. Bütün ön hazırlıklarımızı tamamladığımıza göre artık zimbra için Kuruluma geçebiliriz. Root ile login olduğumuz ubuntu serverımızda komut satırına aşağıdaki komutları sırasıyla copyalıyoruz.

Yazinin Tamami »

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 2

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 2 5

Merhaba arkadaşlar bu makalemiz zimbra server Kurulum 1 de anlattığımız makalenin devamı olacaktır Bu Makalemizde; Ubuntu Serverımızı Update ederek tüm güncellemelerini yapacağız Ubuntu serverımızın Network ayarlarını kontrol edeceğiz AD üzerindeki DNS Serverımızda MX ve Host(A) Kayıtlarını oluşturuyor olacağız Network Diagramımız aşağıdaki gibidir.

Yazinin Tamami »

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 1

Ubutunu Server 14.04 üzerine Zimbra Server 8.0.6 Kurulumu Bölüm 1 6

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Zimbra Mail Server nedir, Zimbra Mail Server Özellikleri Ubuntu Server 14.04 Kurulumu ve Zimbra Server Kurulumu için yapılandırması Adımlarını inceliyor olacağız.

Yazinin Tamami »